Jak myć podłogi drewniane?

Podłogi z drewna cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Drewno to materiał naturalny, który prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Co prawda jest to surowiec trwały i odporny na różne niekorzystne czynniki zewnętrzne, ale wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Odpowiednia i systematyczna pielęgnacja podłogi drewnianej pozwoli zachować jej nienaganny wygląd na długie lata. Jak myć i czyścić tego rodzaju powierzchnie? Czy jest jakiś skuteczny środek na uzyskanie pięknej, nieskazitelnie czystej podłogi z drewna? Doradzamy!

Jakie są metody pielęgnacji podłogi drewnianej?

Należy pamiętać, że podłogę z drewna należy systematycznie odkurzać. Nie wystarczy samo mycie, ponieważ najpierw trzeba usunąć z niej kurz, piasek i inne zanieczyszczenia. Lakierowana podłoga jest szczególnie podatna na zarysowania przez drobinki piasku dlatego należy je regularnie usuwać. Pamiętajmy, że drewniana powierzchnia nie lubi nadmiaru wody! Do mycia najlepiej użyć porządnie odciśniętego mopa lub lekko wilgotnej ścierki. W przeciwnym wypadku podłoga z drewna może zawilgotnieć, pęcznieć, co w efekcie może prowadzić do jej deformacji i uszkodzenia. Do pielęgnacji najlepszym rozwiązaniem jest specjalny środek do mycia parkietu.

jak myc podlogi drewniane chemia gospoda

Środki do czyszczenia podłóg drewnianych - dlaczego warto?

Domowe sposoby z użyciem roztworu octu i wody czy rozcieńczonego płynu do mycia naczyń to nie jest najlepszy pomysł, ponieważ takie metody są mało skuteczne i zawodne. Idealnym sposobem na uzyskanie gładkiej i idealnie czystej powierzchni są specjalne preparaty do drewna. Bardzo dobrym wyborem jest szybkoschnący Clinex Wood Panel, ponieważ jego skład został specjalnie opracowany do mycia i pielęgnacji podłóg drewnianych i laminowanych. To wysokojakościowy produkt, który idealnie myje i czyści, usuwając wszelkie zanieczyszczenia, pozostawiając podłogę bez żadnych smug i zacieków.

Nowoczesna chemia do podłóg

Nowoczesne produkty do pielęgnacji podłóg drewnianych to najlepszy sposób na zapewnienie im trwałości i nienagannego wyglądu. Dzięki nowoczesnej technologii myta powierzchnia jest doskonale zabezpieczona przed osadzaniem się kurzu i brudu. Łatwiej jest ją także utrzymać w czystości. Specjalistyczne środki do drewna pogłębiają kolor podłogi, nadając jej delikatny połysk i pozostawiając delikatny, świeży zapach. Bardzo dobre preparaty do mycia podłóg drewnianych znajdziesz w hurtowni środków czystości Stocker. To profesjonalne produkty, które idealnie się nadają do wymagających powierzchni drewnianych.