Sposoby na ładny zapach w mieszkaniu

Od lat zajmujemy się dystrybucją środków czyszczących do mieszkań (dla klientów indywidualnych), jak i dla firm (do sprzątania firm i przestrzeni użyteczności publicznej). Prowadzimy również firmę sprzątającą w Warszawie, świadczącą między innymi usługi polegające na codziennym utrzymywaniu rozmaitych pomieszczeń w czystości. Przez lata nauczyliśmy się, jak ekonomicznie, tanio i skutecznie utrzymywać ładny zapach w mieszkaniu. Poniżej przedstawiamy najlepsze środki do utrzymywania ładnego zapachu w pomieszczeniach.

Olejki zapachowe w spray-u

Olejki zapachowe w spray-u należą do obowiązkowego wyposażenia wózka ekipy sprzątającej. Olejki zapachowe w spray-u rozpyla się na powierzchni zmywalnej oraz na tkaninach. Działają znacznie bardziej skutecznie niż tradycyjne odświeżacze powietrza w spray-u. Zapach po aplikacji utrzymuje się nawet do dwóch dni. Warto zaopatrzyć się w większa butelkę o pojemności 1l o zapachu kwiatowym, zapachu drzewa sandałowego lub waniliowym rozmieszanym z cytrusowym. Olejki zapachowe Kala w sprayu można wykorzystać też jako wkład olejek do nawilżaczy powietrza zawieszonych na kaloryferach. Skutecznie odświeżają powietrze w salach weselnych, w biurach, sklepach, domach oraz w samochodach. Niwelują swąd dymu papierosowego i doskonale maskują zapach palonego tłuszczu w restauracji. Polecane są szczególnie do mieszkań, w których istnieje problem wentylacji, tam gdzie kuchnia otwarta jest na salon oraz do domów zawilgoconych, które z gruntu są problematyczne jeśli chodzi o walkę z zapachem stęchlizny. Jeśli zastanawiamy się, jak usunąć zapach kota lub psa z mieszkania lub jak odświeżyć miejsce, w którym zlokalizowana jest duża ilość butów, wówczas olejki zapachowe rozpylane na dywany, wykładziny, ściany wyłożone płytkami będą bardzo dobrym rozwiązaniem.

Regularne mycie podłogi płynem o ładnym zapachu

Jedną z najważniejszych zasad, którymi powinniśmy kierować się przy sprzątaniu, jest regularność. Jeśli chcemy uzyskać ładny zapach w domu, powinniśmy stale pamiętać o czyszczeniu podłogi. Podłoga zajmuje niebagatelną powierzchnię w pomieszczeniach. Pozbycie się z niej brudu i pokrycie jej powierzchni w całości środkiem, który będzie uwalniał delikatną odświeżającą woń może dać nam więcej niż używanie najdroższych nawet odświeżaczy powietrza czy olejków eterycznych. Na regularność w myciu zasługuje szczególnie podłoga znajdująca się w przedpokoju, w ciągach komunikacyjnych, w kuchni oraz wszędzie tam, gdzie jemy oraz gdzie rozlewa się woda. Niepotrzebne są tutaj wymyślne specyfiki, wystarczy użycie płynu do mycia podłóg o zapachu kwiatowym lub jednego z popularnym płynów Ajax do mycia podłóg.

Odświeżanie frontów mebli

Podobnie jak odświeżanie podłóg, bardzo dobrze zadziała odświeżanie frontów mebli. Nabłyszczacze i mleczka pielęgnujące do mebli wpłyną nie tylko na lepszy wygląd sprzętów, ale ich regularne stosowanie przyczyni się znacząco do podtrzymania zapachu świeżości w domu.

Nawilżacze powietrza

Nawilżacze powietrza z olejkami eterycznymi w ulubionym zapachu to dobry pomysł na utrzymywanie świeżego powietrza w pomieszczeniu zimą. Dodajmy, że ulatniające się olejki eteryczne działają również prozdrowotnie i relaksująco. Dodatkowo, nawilżacze powietrza zawieszane na kaloryfer to ciekawy element dekorujący wnętrze.

Świece zapachowe

Świece zapachowe to przyjemny sposób na rozprowadzenie dobrego zapachu w pomieszczeniu. Niestety jednak, efekt nie utrzymuje się zbyt długo. Dodatkowo, trzeba tutaj uważać na jakość produktu. Warto używać tylko świec zapachowych o naturalnym składzie, niezawierających substancji toksycznych. Aby obniżyć koszty związane z ciągłym zaopatrywaniem się w świeczki zapachowe, warto używać najprostszej parafiny, w której zanurzymy kawałki suszonej skórki pomarańczy, czekolady, ziarna kawy lub kardamon.

Odkurzacze z workami zapachowymi i filtrami

Pomieszczenia regularnie odkurzane wymagają używania dobrej jakości sprzętu. Najlepiej jest używać odkurzaczy, którzy nie elektryzują powietrza, nie wzbijają kurzu oraz takich, we wnętrzach których zainstalowane są filtry. Dodatkowo, w sklepach znajdziemy zapachowe worki do odkurzaczy, których używanie, razem z innymi metodami dbania o dobry zapach we wnętrzu przyczyni się do uzyskania pożądanego efektu.

Patyczki zapachowe do dyfuzora

Inne sposoby to patyczki zapachowe do dyfuzora, które są dostępne w niesamowitej ilości odmian zapachowych. Decydując się na używanie patyczków pamiętajmy, że im więcej sztuk kupimy, tym lepszy efekt osiągniemy. Jaki zapach pałeczek zapachowych wybrać? W biurach sprawdzają się aromaty świeże: cytrusy, kawa. W domach natomiast można pozwolić sobie na zapachy słodkie. Szczególnie w sypialni. Wanilia, cynamon, miód - to zapachy, które dobrze się kojarzą. W sklepach znajdziemy również zapachy kwiatów orientalnych lub zapach...świeżego prania.