Jak udrożnić rury domowym sposobem?

Wiele osób nie ma żadnego doświadczenia związanego z udrażnianiem rur i w sytuacji wystąpienia jakiejkolwiek awarii natychmiast dzwoni po specjalistę. Oczywiście, to skuteczny sposób na pokonanie tego uciążliwego problemu, jednak w bardzo wielu przypadkach można poradzić sobie na własną rękę. Wystarczy minimum wiedzy i odpowiedni sposób - jest to prostsze niż się wydaje!

Do udrożnienia rur można stosować specjalną spiralę, którą wprowadza się do rury w celu rozbicia i wyciągnięcia zalegających w rurze elementów, gumowe przepychaczki, a także środki chemiczne. I to właśnie te specjalne preparaty stanowią najwygodniejsze i najszybsze rozwiązanie takich awarii. Dobry przykład stanowi melt do rur, który dzięki wysokiej sile ciążenia (dwukrotnie cięższy niż woda) działa natychmiast, wywołując silną reakcję egzotermiczną, która niszczy każdy rodzaj zanieczyszczeń zalegających w rurach - zarówno oleiste osady, jak i włosy czy twardą materię nieorganiczną. Co więcej, nie niszczy tworzyw PVC, plastiku, uszczelek ani żeliwa, zatem jest to środek do udrażniania rur, którego wysoka skuteczność idzie w parze z bezpieczeństwem i nie powoduje jakiegokolwiek zagrożenia dla tworzyw z których wykonane są instalacje wodne.

przeczyszczanie_rur_w_toalecie.jpg

Jak skutecznie przetykać rury, które się zapchały, czyli sposoby na zatkane rury pod zlewem i w toalecie

Istnieje szereg innych środków, które pozwalają przywrócić drożność rur pod zlewem i w toalecie. Każda dobrze zaopatrzona hurtownia chemiczna online powinna mieć w swojej ofercie produkty, których skład pozwala na zneutralizowanie pozostających w instalacji zabrudzeń. Wysoką skuteczność wykazuje między innymi Rurex, czyli mocny udrażniacz kanalizacji w płynie. Posiada on silne właściwości utleniające, działa podobnie jak melt, efektywnie przywracając drożność w rurach.

Udrażnianie rur i kanalizacji domową chemią

Znane są również domowe sposoby na odblokowanie rur. Do najczęściej stosowanych składników takich preparatów należy ocet, soda lub sól. Są one mieszane w różnych proporcjach z ciepłą wodą, następnie - najczęściej po kilkunastu minutach - spłukiwane. Wykazują one pewną skuteczność, jednak rzadko są w stanie poradzić sobie z problemem tak dobrze jak profesjonalna chemia gospodarcza. Hurtownia, która oferuje tego typu środki stanowi najlepsze miejsce by nabyć sprawdzone granulki do udrażniania rur oraz inne preparaty, pozwalające szybko i skutecznie zwalczyć awarię.