Mleczko do czyszczenia zlewu, kuchenki, mebli - wyjaśniamy różnice pomiędzy produktami

Mleczka do czyszczenia to szeroka i różnorodna gama produktów, służących do regularnego utrzymywania czystości powierzchni w kuchni, łazience czy pokoju. Umycie zlewu, wyczyszczenie kuchenki czy zlikwidowanie kurzu z mebli wymaga jednak użycia całkowicie odmiennych środków. Dzięki takim specjalistycznym preparatom praca przebiega wydajnie i sprawnie i co najważniejsze szybko znikają zabrudzenia. Dom lśniący czystością wpływa na nasze dobre samopoczucie dlatego trzeba zainwestować w profesjonalne środki czyszczące, służące do utrzymania porządku. Jakie są różnice między nimi? Wyjaśniamy to w poniższym artykule.

Mleczko do czyszczenia zlewu

Zlewozmywak to bardzo ważny element wyposażenia kuchni, dlatego trzeba o niego szczególnie dbać. W zależności od tego, z czego jest wykonany, należy dobrać odpowiednio dostosowany do niego środek np. preparat do czyszczenia zlewów granitowych, usuwający zabrudzenia spożywcze, tłuszcz i osad wapienny. Można także zaopatrzyć się w mleczko uniwersalne, którym można czyścić różne rodzaje zlewów - emaliowane, chromowane czy ceramiczne.

Mleczko do czyszczenia wanny

Lśniąca i nieskazitelnie czysta wanna to marzenie każdej pani domu. W zależności od rodzaju materiału z jakiego została wykonana, czyli czy jest żeliwna, czy akrylowa, stosuje się różne środki do sprzątania. Powinny one dobrze usuwać wszelkie zabrudzenia, nie rysować powierzchni, być łatwe do spłukiwania i posiadać przyjemny zapach. Usuwanie kamienia, osadu czy brudnej powłoki to zadanie niełatwe, ale przy użyciu specjalistycznych preparatów jak najbardziej możliwe.

Mleczko do kuchenki

Gotowanie nieraz może obfitować w przykre niespodzianki, takie jak kipiąca zupa czy rozlany sos na kuchence. W takim przypadku idealnie sprawdzi się specjalne mleczko do czyszczenia kuchenek. Na rynku są różne rodzaje tego typu środków, które doskonale usuwają przypalony tłuszcz i resztki jedzenia. Nadają kuchenkom pięknego blasku i połysku, zabezpieczając jednocześnie ich powierzchnię. Dzięki odpowiednio dobranym preparatom powierzchnie ceramiczne i indukcyjne mogą lśnić czystością.

Chemia gospodarcza - jakie są różnice pomiędzy produktami?

Każdy produkt chemii gospodarczej różni się składem, dostosowanym ściśle do danej powierzchni. Mleczka do wanny, kuchenki i zlewu posiadają w swoim składzie, skuteczne składniki czyszczące, nie rysujące powierzchni, a usuwające nawet uporczywe zabrudzenia. Mleczko do mebli to produkt mający za zadanie zlikwidować kurz i pyły z mebli, a dzięki naturalnym woskom nabłyszcza i zabezpiecza powierzchnię.